0

„Nie chciał jechać z mamusią, bo ta przed chwilą piła alkohol w parku”. 9-latek wzywa policję

Widział jak matka pije alkohol w parku, dlatego nie chciał wsiąść z nią do samochodu. O pomoc poprosił przechodnia, ten powiadomił policję. Nietrzeźwą 34-latkę zatrzymali policjanci drogówki, kiedy jechała autem z dwójką swoich młodszych dzieci. Miała 3 promile alkoholu w organizmie.

W sobotę policjanci otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwej kobiecie, która zamierza wsiąść za kierownicę swojego samochodu razem z małymi dziećmi.

– Kobieta, która zgłosiła się do nas została zaczepiona przez zaniepokojonego 9-latka. Dziecko podeszło do niej i powiedziało, że nie chce jechać samochodem z mamusią, bo ta przed chwilą na ławce w parku piła alkohol – informuje rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rybniku, Aleksandra Nowara.

Kiedy na miejsce dotarli policjanci, zastali jedynie małego chłopca w parku, który powiedział, że mama  zdążyła już odjechać swoim mercedesem, z dwójką młodszego rodzeństwa.

– Policjanci szukali 34-latki w barach, pubach niestety bez skutku. Dopiero po kilkudziesięciu minutach funkcjonariusze drogówki zatrzymali do kontroli mercedesa, którym kierowała nieodpowiedzialna mieszkanka Rybnika. W samochodzie byli również jej dwaj synowie w wieku 3 i 8 lat oraz przypadkowy znajomy, z którym prawdopodobnie piła alkohol w parku – tłumaczy Nowara.

34-latka miała prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Okazało się również, że kobieta ma zakaz prowadzenia pojazdów do 2016 roku.

– Mieszkanka Rybnika odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz złamanie sądowego zakazu.

Dzieci zostały oddane pod opiekę ojcu. O całej sytuacji został również powiadomiony sąd rodzinny.

34-latka została zatrzymana na ul. Kotucza w Rybniku

źródło: tvn24.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *