0

Alkomat Lion AlcoBlow – charakterystyka produktu

Alkomat Lion AlcoBlow jest urządzeniem najbardziej uniwersalnym i najczęściej stosowanym przez służby mundurowe. Służy do przeprowadzania dużej ilości pomiarów w bardzo krótkim czasie.

Podstawową zaletą tego urządzenia jest brak ustnika, a więc znaczne skrócenie czasu potrzebnego na przebadanie np. kierowcy, a tym samym obniżenie kosztów użytkowania Lion AlcoBlow.

Zasada działania Lion AlcoBlow jest prosta – wystarczy z niedużej odległości przez kilka sekund wdmuchiwać powietrze w stronę urządzenia – a sensorowy czujnik w ciągu zaledwie kilku sekund wskaże, czy w tej próbce powietrza znajduje się alkohol czy też go w niej nie ma.

Wynik wskazany przez Lion AlcoBlow – świecąca zielona albo czerwona dioda LED – daje podstawę do dokonania dokładnego pomiaru, jeśli dioda w Lion AlcoBlow zaświeciła się na czerwono. Kolejne badanie wykonuje się już urządzeniem pokazującym stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu.

Lion AlcoBlow jest więc klasycznym urządzeniem pozwalającym na badanie przesiewowe, na przykład na drodze, czy nawet w ruchu miejskim – podczas postoju samochodów w ulicznym korku.

Jego doskonały czujnik jest przystosowany do pracy w bardzo zróżnicowanych warunkach atmosferycznych, od tropikalnego upału po siarczysty mróz. Sposób pomiaru Lion AlcoBlow w zasadzie jest mocno unowocześnioną metodą stosowaną kiedyś przez milicję, gdy kierowca musiał dmuchać w kierunku twarzy milicjanta, aby ten mógł ocenić czy kierowca wypił coś wyskokowego. Lion AlcoBlow pozwala przeprowadzić aż 5000 pomiarów jednym komplecie baterii.

Charakterystyczny wygląd Lion AlcoBlow jest dla tego urządzenia najlepsza rekomendacją – używa go powszechnie policja ruchu drogowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *