Tylko online

Blokada alkoholowa (zapłonu) Lion DS-20

0084

Nowość

Blokada alkoblok "Alkolock" lub Interlock to urządzenie montowane w pojeździe, aby uniemożliwić uruchomienie go przez osobę nietrzeźwą. Linia urządzeń Lion DS jest przeznaczona do wykonywania pomiarów stężenia w wydychanym powietrzu przez kierującego pojazdem. Urządzenie połączone jest z immobilizerem blokującym rozruch silnika w razie stwierdzenia obecności niedozwolonych substancji.

Więcej szczegółów

4 299,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Opis

Typ czujnikaElektrochemiczny
Zakres pomiarowyb.d.
Zasilaniez jednostki, w której jest zamontowany (12/24V)
Dokładność pomiaru±5%
Rodzaj obudowypoliwęglan
KolorCzarny
Rodzaj wyświetlaczagraficzny LCD podświetlany
Dokładność wskazań0,001 ‰
Licznik pomiarówTak
Pamięć pomiarówostatnie 1000
Jednostka mierzącamg/L
Czas przygotowania do pracy~10 sekund
Oczekiwanie na wynik5-10 sekund
Waga (z bateriami/akumulatorem)150 g
Warunki pracy alkomatu-45 - +85 stC
Sygnalizacja dźwiękowaTak
Układ kontroli oraz sygnalizacja rozładowania bateriiNie
Tryb pomiaruautomatyczny
Funkcja automatycznego wyłączenia po czasie bezczynnościNie
Wbudowany moduł bluetooth umożliwiający bezprzewodowe drukowanie pomiaruNie
Certyfikat CE - dopuszczający do sprzedaży urządzeń na rynku UETak

Więcej informacji

Po upływie połowy okresu, na który orzeczono cofnięcie uprawnień do kierowania pojazdami, lub po 10 latach jeżeli uprawnienia zostały odebrane dożywotnio, kierowca może wystąpić o zgodę na prowadzenie pojazdu wyposażonego w blokadę alkoholową.

Jak odzyskać prawo jazdy po odbyciu połowy czasu zakazu prowadzenia pojazdów lub po 10 latach gdy orzeczono dożywotni zakaz prowadzenia?

- należy wystąpić do sądu z wnioskiem o zgodę na prowadzenie pojazdów wyposażonych w blokadę alkoholową

- kupić blokadę alkoholową Lion DS-20

- blokada powinna być zamontowana w taki sposób, aby uniemożliwić uruchomienie pojazdu bez wcześniejszego badania na zawartość alkoholu we krwi

- nasterępnie należy udać się do Stacji Kontroli Pojazdów w celu sprawdzenia przez diagnostę czy blokada została poprawnie zamontowana

Po spłenieniu wszystkich powyższych punktów, można odzyskać uprawnienia do kierowania. Ważne jest, aby mieć przy sobie aktualny dokument potwierdzający Kalibrację Blokady Alkoholowej.

Więcej informacji -> USTAWA z dnia 20 marca 2015 r. o zmianie ustawy – Kodeks karny oraz niektórych innych ustaw

Lion DS-20 spełnia wszystkie normy dopuszczające jako blokada alkoholowa w Polsce.

Linia urządzeń Lion DS® jest przeznaczona do wykonywania pomiarów poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu kierującego pojazdem. Urządzenia połączone są z immobilizerem blokującym rozruch silnika w razie stwierdzenia obecności alkoholu.

ELEMENTY ZESTAWU

Zestawy urządzeń linii Lion DS® składają się z dwóch postawowych elementów: urządzenia do pomiaru poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu umieszczonego w kabinie pojazdu w miejscu łatwo dostępnym dla kierowcy, oraz jednostki centralnej zamontowanej pod deską rozdzielczą, której zadaniem jest ocena wyniku testu. W zależności od wyniku badania system zezwala na uruchomienie pojazdu, lub odcina zapłon.

OBSŁUGA

Kierowca musi postępować zgodnie z prostymi komunikatami pojawiającymi się na wyświetlaczu urządzenia. Przed uruchomieniem silnika pojazdu kierowca jest zobowiązany do podania próbki wydychanego powietrza. Wyniki pomiaru stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu determinują możliwość uruchomienia pojazdu. Cały proces trwa średnio nie dłużej niż 30 sekund.

TECHNIKA POMIAROWA

Urządzenia Linii Lion DS® dokonują pomiarów stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu za pomocą sensora elektrochemicznego. Badanie takie zapewnia odporność na przekłamanie wyniku poprzez inne wydychane substancje. Badania w tej technologii są m.in. stosowane przez policję w trakcje kontroli drogowych, a także w alkomatach dowodowych.

RAPORTOWANIE ZDARZEŃ

Dane na temat wszystkich zdarzeń dotyczących działania systemu są przechowywane w jednostce centralnej. Informacje na temat podania, lub odmowy podania próbki wydychanego powietrza, wyniki pomiarów stężenia alkoholu, uruchomienia i zatrzymania silnika, wszelkich prób ingerencji lub obejścia systemu, są zapisywane na nośniku w jednoscte centralnej wraz z datą i godziną wystąpienia zdarzenia. Odczyt danych może nastąpić tylko przez podłączenie urządzenia do komputera z dedykowanym oprogramowaniem.

PRÓBY MANIPULACJI

Wszelkie próby manipulacji przy urządzeniu (w tym najpopularniejsza metoda pompki powietrza) są natychmiast wykrywane i pojazd może zostać nawet zablokowany. Konieczny jest wtedy kontakt z serwisem w celu odblokowania systemu.

SERWIS

W razie sytuacji wyjątkowej oraz na potrzeby serwisowe system został wyposażony w zabezpieczenie w razie sytuacji awaryjnych (niespodziewanego, lub nieporządanego zablokowania). Kierujący pojazdem w razie blokady może skontaktować się z serwisem i po odpowiednim opisie sytuacji serwis może telefonicznie podać kod odblokowujący, który spowoduje zawiesznie działania blokady na 24h. Każdorazowe zawiesznie blokady musi być szczegółowo wyjaśnione zarówno przez użytkownika jak i przez serwis.

Opinie

Napisz opinię

Blokada alkoholowa (zapłonu) Lion DS-20

Blokada alkoholowa (zapłonu) Lion DS-20

Blokada alkoblok "Alkolock" lub Interlock to urządzenie montowane w pojeździe, aby uniemożliwić uruchomienie go przez osobę nietrzeźwą. Linia urządzeń Lion DS jest przeznaczona do wykonywania pomiarów stężenia w wydychanym powietrzu przez kierującego pojazdem. Urządzenie połączone jest z immobilizerem blokującym rozruch silnika w razie stwierdzenia obecności niedozwolonych substancji.

Napisz opinię

1 Inne produkty w tej samej kategorii:

Pobierz PrestaShop

Rozporządzenie

Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych blokady alkoholowej

Pobierz PrestaShop (433.2k)